» » Fotoobraz od Saal Digital – krátka recenzia fotoobrazu na hliníkovej doske

Fotoobraz od Saal Digital – krátka recenzia fotoobrazu na hliníkovej doske

posted in: Rôzne | 0

Nedávno ma na sociálnej sieti oslovila nezvyčajná ponuka od firmy Saal Digital. Jednalo sa o kupón na produkty od tejto spoločnosti výmenou za úprimnú recenziu. Zaujímavá ponuka, prečo ju nevyužiť?

Tak som sa teda pozrel na ich web stránku. Portfólio je naozaj široké a ponúka množstvo printových produktov, ale ja som už dávno poškuľoval po fotoobraze kde podkladom bude iný, trochu netradičný materiál. A tým som nemal na mysli plátno.

Aký materiál som teda zvolil a prečo?

Vybral som si Alu-Dibond Butlerfinish®.

Je to brúsená hliníková doska, na ktorej sa nanesená samotná tlač, uprostred sa nachádza pena a na zadnej strane znovu kovová doska.
Na tomto sendviči je použitá 6- farebná UV tlač. Celková hrúbka dosky je 3 mm.aludibond

 

Aj keď výrobca odporúča tlačiť na tento povrch čierno-bielu fotografiu, ja som sa rozhodol pre západ slnka na Novej holi vo Veľkej Fatre. Neskôr aj poviem prečo.
Asi nebudem jediný, kto nemá v obľube sťahovanie rôznych programov do svojho PC, preto som využil online nástroj pri zadávaní objednávky. Má o niečo menej funkcií ako softvér na stiahnutie, ale pre moju objednávku úplne postačoval.

Zvolil som si jeden z preddefinovaných rozmerov, v mojom prípade to bolo 60×40 cm horizontálne a k tomu som pridal jeden štandardný držiak na stenu. V nasledujúcom kroku som nahral obrázok a zaplatil. Objednávku som odoslal a so zvedavosťou očakával výsledok.

Doručenie a balenie

Kuriér so zásielkou dorazil na piaty deň od objednania (v tom je započítaný aj víkend). Slušná doba dodania na to, že balík putoval zo zahraničia.
Balenie bolo precízne a dôkladne chránilo produkt pred poškodením. Súčasťou balenia bol aj držiak na stenu izolovaný tak, aby nepoškodil samotnú dosku s tlačou.aludibond balikrozbalovanie balika

Poďme na to

Takže máme rozbalené, konečne 🙂
Ako prvé ma upúta zaujímavé podanie vo svetlých partiách obrazu, za čo je pravdepodobne zodpovedný hliníkový povrch. Milo ma prekvapilo aj samotné podanie farieb, z čoho som mal pri tomto druhu materiálu mierne obavy. Brúsená textúra povrchu Alu-Dibond Butlerfinish® tomu všetkému dodáva skutočný pocit kovu už na prvý pohľad. A čo ma zaujalo asi najviac je, že celkovo pôsobí fotografia na tejto hliníkovej doske ako 3D obraz. Zaujímavé bude určite sa pohrať s nasvietením, ale to už nechám na vás.

Za seba môžem povedať, že by som tento druh materiálu od firmy Saal Digital jednoznačne odporúčal. Minimálne ako zaujímavý a netradičný darček pre rodinu, alebo známych. Určite to bude oživenie medzi fotografiami na bežnom fotopapieri.aludibond detailaludibond foto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *