Slovensko

Fotografie z rôznych kútov Slovenska.
Cieľom tohto albumu je priblížiť krásy Slovenskej prírody a iných výnimočných miest našej domoviny. Tatranské a iné národné parky, ale aj ostatná príroda okolo nás poskytujú množstvo inšpirujúcich námetov a o niektoré sa s vami rád podelím.

View Gallery

Dolomity/Taliansko

Dolomity sú časťou Alpského masívu na severe Talianska. Skladajú sa z roztrúsených horských skupín so samostatnými vrcholmi bez spojeného vrcholového hrebeňa. Niekedy sú tieto vrcholy tvorené plošinami prechádzajúcimi do takmer kolmých stien, ktoré sú pri koreni zakončené obrovskými suťoviskami s množstvom balvanov rôznej veľkosti. Ich tvary sú fascinujúce a priťahujú celoročne množstvo turistov.
Od roku 2009 sú zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO.

View Gallery

Portugalsko/Portugal

Portugalsko a pobrežie oblasti Algarve omývané Atlantickým oceánom ponúka množstvo romantických pláží a zákutí, kde nájdete pokoj a úkryt pred davmi turistov. Pobrežie je tvorené vysokými útesmi do ktorých vlny oceánu vykrojili tie najzaujímavejšie tvary aké si len viete predstaviť. Ukrýva jaskyne, portály, zálivy a pláže, ktoré sú niekedy dostupné len loďou. Práve preto je táto časť Portugalska je zaujímavá aj pre fotografov pre množstvo kompozícií a zaujímavých skalných útvarov.

View Gallery

Fagaraš/Rumunsko

Munții Făgăraș alebo Munții Făgărașului je najvyššie a najrozľahlejšie pohorie Rumunska, rozkladajúce sa na historickej hranici Sedmohradska a Valašska. V súčasnosti ide o hranice žúp Brašov a Sibiu na severe a žúp Argeș a Vâlcea na juhu. Hlavný hrebeň je vzdušnou čiarou dlhý približne 70 km a v dĺžke 60 km prakticky neklesne pod hranicu 2 000 metrov nad morom (výnimkou je sedlo Zârna vo východnej časti pohoria vo výške 1 923 metrov). Nachádza sa tu najvyšší rumunský vrchol Moldoveanu (2 544 m) a niekoľko ďalších vrcholov, ktoré sú najvyššie v Rumunsku.

View Gallery

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *